Beslenmenin Önemi


adult-21034_640.jpg

Beslenme ve yaşam biçimi önemli ölçüde bağlantılıdır. İnsanların kilolu olmasının en büyük nedenleri arasında psikolojik travmalar yatıyor. Bu nedenle öncelikli olarak travmalarımız üstüne yoğunlaşmalı daha sonra ise beslenmemizi düzeltmeliyiz.

market-447962_640.jpg

Depresyon gibi pek çok psikolojik sorun yemek yeme alışkanlığını büyük ölçüde etkiliyor. Kişiyi kararlı bir şekilde devam ettirme konusunda motivasyon etmekte oldukça önemlidir.  Ayrıca psikolojik tedavi de; beslenme alışkanlığının nasıl olması gerektiği, kaloriyi azaltıp hareket etmeye yönlendirmek,  güne etkili bir kahvaltı ile başlama alışkanlığını edinmek konularında  dengeyi bulmayı kolaylaştırıyor.

İlk önce kilo vermek için aceleci davranılmaması gerektiğini kişinin kabul etmesine yardımcı olmak önemli. Beslenme alışkanlığı edinmek ilk başlarda oldukça zorlu olsada bu kişiye destek vermek onun bu süreci dengeli atlatmasını sağlıyor . Neden kilo vermek gerektiğini ve bunun getirilerini göz önünde bulundurmak ve de bu sayede motivasyon ve hevesin devamlılığını sağlamak şart. Mükemmel derecede davranmak zorunda hissetmek en büyük engel oluyor. Bu engeli aşmak zaman zaman hataların olabileceğini kabullenmek uzun süreli olarak alışkanlıkları devam etmeyi sağlıyor.  Psikolojik tedavi aşamasında bu noktalarda kişilerin desteklenmesi beslenme alışkanlığı kazanmak konusunda fayda sağlıyor.

bread-21444_640.jpg

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beslenmenin Önemi

Giriş Yap

Bize katılın!

Hesabınız yok mu?
Kayıt Ol

Şifre Sıfırlama

Geri dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Bize katılın!

Geri dön >>
Giriş Yap
Bir format seç
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF