Bu Yazın Modası Slingback Ayakkabılar


Aslında çok alışık olduğumuz modeller, hatta slingback ayakkabıları 90’lardan hatırlayanlar olabilir. 2017 yazında vitrinlerde öne çıkan, kadınların ayağında sık sık gördüğümüz arkası açık ayakkabıları önceki yıllardan ayıran birkaç detay ve kullanım şekli var.

Pratik bir şekilde arkası açık ayakkabı olarak tanımlayabileceğimiz slingback ayakkabılar, geçmiş dönemlerden farklı olarak tüm zevklere uygun farklı tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Rugan malzeme ile çalışılmış bir arkası açık ayakkabı da, nakış işlemeli bir arkası açık ayakkabıda, slingback tanımıyla aynı kategoride değerlendirilebiliyor.

Bu yaz öne çıkan slingback ayakkabıların topuk hizasında bantları kadar dikkat çeken bir özelliği de topuklarının yüksek olmaması. Ucu açık ya da kapalı olarak tercih edilebilen ayakkabılar, yeterli yükseklikte topuklara sahip olduğu için günlük hayatta rahat bir kullanım sunuyor. Topuklu ayakkabı şıklığı ve kadınsı çizgilerle, konforlu yürüyüşü birleştiren bu model yüksek sandaletleri ve yerle bir yükseklikteki babetleri unutturup yıllarca dolapları doldurabilir.

Hemen her dönem meraklısı olan slingback – arkası açık ayakkabıların daha fazla malzeme ile çalışılması, daha farklı tarza göre farklı çizgilerde ele alınmış olması, açık ve topuklu ayakkabı giymeyi seven geniş bir kitlenin hoşuna giden bir trend oluşturmuş.

 2017 Yaz Modasından Slingback Ayakkabılar

 Slingback Ayakkabıların Klasik pantolonla kullanımı

İş yerinizde ya da klasik pantolon giymek istediğiniz her hangi bir ortamda, slingback ayakkabılarınızla yapacağınız bir kombin giyiminize hem modern, hem de şık ve rahat bir hava katacaktır.

slingback-ayakkabi-kumas-pantolonla-kullanimi.jpg

 Slingback Ayakkabıların Kısa etekle kullanımı

Yazın en sık tercih edilen arkası açık ayakkabılarının en sık birlikte kullanıldığı parça kuşkusuz kısa etekler. Hafif topuklarla bacakların görünümüne estetik bir duruş ekleyen slinback ayakkabılar, babet ayakkabılarında, yüksek topukların da pabucunu dama attıracak türden.

slingback-ayakkabi-etekle-kullanimi.jpg

 Slingback Ayakkabıların Kot pantolonla kullanımı

Jeanleri ne yaparsak yapalım hayatımızdan çıkaramıyoruz. Kot pantolon giyerken aynı zamanda kadınsı bir hava yaratmak için bu ayakkabılarışiddetle tavsiye ediyoruz.

slingback-ayakkabi-kot-pantolonla-kullanimi-2.jpg

slingback-ayakkabi-kot-pantolonla-kullanimi-2-1.jpg

Slingback Ayakkabıların Uzun etekle kullanımı

Farklı kumaşlardan, farklı boylarda etek giyerken nasıl bir ayakkabı giyeceğiniz konusunda tereddüt yaşıyorsanız, endişe etmenize gerek kalmadı. Slinback ayakkabıların uyum sağlayamadığı tarzda bir etek yok.

slingback-ayakkabi-uzun-etekle-kullanimi.jpg

 

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Yazın Modası Slingback Ayakkabılar

Giriş Yap

Bize katılın!

Hesabınız yok mu?
Kayıt Ol

Şifre Sıfırlama

Geri dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Bize katılın!

Geri dön >>
Giriş Yap
Bir format seç
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF