Genius


 2017 yılının Nisan ayında hayatımıza yeni bir dizi daha girdi.  Noah Pink ve Kenneth Biller tarafından geliştirilen National Geographic tarafından üretilen bir Amerikan dönem dizisidir.

Adından da anlaşılacağı üzere dünya üzerinde dahi olarak kabul gören insanların hayatını konu alacak olan dizide her sezon farklı birinin hayatı konu olacak. 25 Nisan 2017 tarihinde 1.sezonu yayınlanan dizide Albert Einstein’ın hayatı konu alınmıştır. Dönemin koşulları ile birlikte ünlü bilim insanının nasıl bir yaşam sürdüğü anlatılmıştır. 1.sezon yani Genius: Albert Einstein, biyografi kitapları ile ünlü yazar Walter Isaacson’ın Einstein : Yaşamı ve Evreni kitabından uyarlanmıştır. İzafiyet teorisinin formülleştirilmesi etrafında dönecek dizide Einstein’ın bilinmeyen özellikleri, gençlik ve olgunluk dönemleri ele alınmıştır. Sezon 10 bölümden oluşur. 

24-sata-zagrebackoj-banci-srebrna-efmu-knjiga-damira-juge-o-kriznom-komuniciranju-hdd-prima-nove-clanove-degordian-i-urbandaddy-national-geographic-i-mccann-new-york-1024x427.png

2.sezon 24 Nisan 2018’de başlamış olup hala devam etmektedir. Bu sezonda ise ünlü ressam Pablo Picasso’nun yaşamı konu edilir. Eserlerini hangi şartlarda, nasıl ürettiği, çalkantılı özel yaşamı ile dikkatleri çeken Pablo Picasso, bilinmeyen tüm yönleri ile anlatılmıştır. Usta oyuncu Antonio Banderas Pablo Picasso’yu canlandırmaktadır. 

seriesList-1-1.jpg

3. sezon hakkında ise şu an bilinen kimin hayatının ele alınacağıdır. 19.yüzyılın başlarında yaşayan, iki yüzyıl boyunca birçok esere ilham verecek olan Frankenstein’ın yazarı, entelektüel ve feminist yazar Mary Shelley’in hayatı konu olacaktır. 

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genius

Giriş Yap

Bize katılın!

Hesabınız yok mu?
Kayıt Ol

Şifre Sıfırlama

Geri dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Bize katılın!

Geri dön >>
Giriş Yap
Bir format seç
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF