Kamp Yeri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Yaklaşan yaz tatili ile tatilini kamp yaparak geçirmek isteyenler için en önemli konu kamp yapacakları yeri nasıl seçecekleri olacaktır. Öyleyse bu içerik tam size göre. 

Özgür ruhlu bireylerin, doğaseverlerin ve maceracıların en büyük hobisi olan kamp eğlenceli olduğu kadar aynı zaman da çok da dikkat ve iyi organize isteyen bir iştir. Doğru seçilmemiş bir kamp alanı tatilinizi kabusa çevirebilir. Kabus gibi bir tatile dönüşmemesi için işte yapmanız gerekenler. 

  1. Konaklama

beykoz-doga-kampi-1_2017354.jpg

   Kamp yaparken en önemli unsurdur konaklama. Gidilecek bölgeye ulaşımın nasıl sağlandığını ve en yakın merkezin neresi olduğunu önceden öğrenmek işlerinizi kolaylaştırır. Merkezi yeri öğrenmek olası sağlık problemlerinde ya da çadırınızın eksiği, yiyecek alışverişi için oldukça önem taşır.Ayrıca çadırınızı kurduğunuz yerin su kaynaklarına yakın olması çadırınıza sürpriz su baskını riskini artırır. 

2. Çadırın Kurulacağı Bölge

marmara2.jpg

   Kamp yapmadan önce çadırınızı önceden bir kez kurmuş olmak işlerinizi kolaylaştırır. Konaklama alanında çadırınızı kurarken uzun süre uğraşmazsınız. Hava kararmadan önce çadırınızı kurmanız da gece iyi bir uyku çekmenizi garanti altına alır.  Arazinin toprak yapısına göre ve eğimine göre de çadırınızı kurmanız gerekir. 

3. Uyku ve Yeme-İçme Alanı

Yagmurlu-havada-kamp-yapmak-02.jpg

Ateş yakacak iseniz bu alanın uyuyacağınız alandan uzak olması tavsiye edilir. Bu şekilde olası bir ateş sıçraması sonucu yangın riski ortadan kalkar.  Aynı şekilde yanınızda bulundurduğunuz gıdaların da uyku alanınızdan uzak durması gerekir. Böylelikle uykunuzdayken bölgede yaşayan hayvanların gece çadırınızı ziyaret etmesini engellemiş olursunuz.  

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kamp Yeri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Giriş Yap

Bize katılın!

Hesabınız yok mu?
Kayıt Ol

Şifre Sıfırlama

Geri dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Bize katılın!

Geri dön >>
Giriş Yap
Bir format seç
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF