Stresi Yok Etmenin En Etkili Yolları


nothing-1394845_640.jpg

 

1) Stres Kaynaklarınızı Belirleyin: Stres ile başa çıkabilmek için öncelikle nelerin sizde daha fazla strese yol açtığını bulmanız çok önemli. Sizi neyin strese soktuğunu bilmezseniz onunla başa çıkmakta da zorlanırsınız. 

time-3306753_640.jpg

2) Zamanınızı İyi Planlayın: Aslında gün içinde sandığımızdan daha fazla vaktimiz var. Sadece zamanı etkili kullanmayı bilmiyoruz. Zamanımızı daha etkili kullanıp stresi düşürebiliriz bunu da ancak programlı yaşayarak başarabiliriz.  günlük planımızın yanında mutlaka yapılacaklar listemiz  olmalı. Böylelikle neyi ne zaman yapacağımızı bilir ve daha azstrese gireriz.

meditation-972472_640.jpg

3) Nefes Egzersizi Yapın: Beyin ve vücudu rahatlatmanın ve stresi yönetmenin en hızlı yolu nefes egzersizleridir. Doğru nefes almayı öğrenmenin yanında, rahatlatıcı nefes egzersizleri yapmayı da öğrenmek stres yönetiminde oldukça etkilidir. Gün içinde kendinize zaman ayırın ve oturduğunuz yerde gözünüz kapalı, sadece nefesinize odaklandığınız nefes egzersizleri yapın.

red-roses-3436840_640.jpg

4) Yaşamın anlamını bulun: Hayatı daha anlamlı kılmak, hayattan zevk almak için bir tutku yaratmak kadar önemlisi yok. Hayata sadece çalışmak için gelmiyoruz, hayatın bizim için anlamının ne olduğunu sorgular ve doğru cevabı bulursak çok daha verimli çok daha fazla mutlu insanlar oluruz.

sport-2250970_640.jpg

5)Spor Yapın: bilimsel olarak da kanıtlanmış artık spor yapmanın beyne ne kadar iyi geldiği.  Vücudunuzu bir şeylere odaklamak ve terlemek stres atmanın en etkili yollarından birisi. Haftada 3 gün 1er saat spor yapmanın faydaları hem zihninize hemde vücudunuza sayısız. Bu nedenle spor yapmak bir alışkanlık haline getirilmeli.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stresi Yok Etmenin En Etkili Yolları

Giriş Yap

Bize katılın!

Hesabınız yok mu?
Kayıt Ol

Şifre Sıfırlama

Geri dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Bize katılın!

Geri dön >>
Giriş Yap
Bir format seç
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF